Hakkımızda

Kocaeli’ye en yenilikçi ve modern eğitim sistemini sunuyor olmaktan memnuniyet duyuyoruz.Eğitimi inşa ederken önem arz edilmesi gereken husus eğitim-öğretimin asıl ve nihai gayesine hizmet etmesini sağlamaktır. Okul bir öğrenme yeridir. Okulda hayat ve ötesine ait her şey öğrenilir. Aslında hayatın kendisi de okuldur. Nitekim biz hayatı ancak ve ancak okul sayesinde öğreniriz. Okul, hayati hadiselerin üzerine bilgi ışıklarını göndererek öğrencilerini aydınlatır, öğrencilerine çevrelerini kavrama imkanını hazırlar. Aynı zamanda gayet hızlı olarak nesne ve hadiseleri keşfetme yolunu açar, bireyi düşünce bütünlüğüne oradan da düşüncede istikamete götürür. İşte eğitim yuvaları bu düşünce bütünlüğü ve fikir atlasında misyon ve vizyonlarını inşa etmelidirler.


Peki Özel Bilgili Kültür Okullarının gayesi nedir? Kainatın en değerli meyvesi olan insanı kazanmayı prensip haline getirmektir. Özlenen insanı yetiştirmektir. Geleceğin mimarlarını gayesine hizmet edecek şekilde yetiştirmektir. Örnek topluma ulaşmanın yollarını bilen ve bunu kendisine ilke edinen bireyi yetiştirmektir. Başarının sırrı ve yaşamanın anahtarı olan sevgi duygusunu aşılamaktır.

Eğitim sürecinin en önemli bölümü olan ilk ve ortaöğretim kısmını tamamen kapsayarak anaokulundan, 12.sınıfa kadar eğitim veren okulumuz, başta şehrimizin özlediği gönülleri ısıtan sıcacık eğitim atmosferi olmak üzere modern binasını, güçlü kadrosunu ve disiplinli eğitim sistemini keşfetmek için sizleri bekliyor.  • Misyonumuz

    Kocaeli’deki 13 yıllık başarılarla dolu eğitim geçmişimizin bize katacağı güçle, 2015-2016 yılından itibaren özel okul olarak Kocaeli halkının eğitime olan açlığını gidermek için Kültür Ailesi olarak var gücümüzle çalışıyoruz.

  • Vizyonumuz

    Eğitimin insan hayatının en önemli noktası olduğunu biliyoruz. Yenilikçi, akılcı, ilkeli ve sorumlu yaklaşımımızla Kocaeli’nin en iyi dershanesi unvanına, en iyi okulu unvanını da eklemek istiyoruz.

Amacımız vatan sevgisiyle dolu, yaşam boyu öğrenme becerisi olan, yenilikleri takip eden değil oluşturmaya çalışan bir nesil yetiştirmektir.